Jsem rád, že čtete tyto řádky. Pokud chcete začít s radikální upřímností, můžete začít hned teď pomocí následujících kroků.
1.
Sledujte mě na sociálních sítích
Na mé facebookové stránce najdete články na téma upřímnosti, mezilidských vztahů či práce se stínem.
2.
Přečtěte si ukázku z knížky
Nechte si zaslat ukázku zdarma. Kniha Radikální upřímnost byla přeložena do 15 jazyků a prodalo se jí více než 250 000 kusů.
3.
Podívejte se na video
Zjistěte, co si o workshopech myslí lidé, kteří se jich zúčastnili.
4.
Zúčastněte se víkendového workshopu
Je to ten nejlepší způsob, jak na vlastní kůži zažít, o čem radikální upřímnost opravdu je. Všechny workshopy jsou praktické a prožitkové, bez nadbytečného teoretického balastu.
Stále si nejste jistí?
Nejčastější obavy
Není Radikální upřímnost příliš radikální?
Výraz radikální se někdy nesprávně zaměňuje za „brutální“ či „extrémní“. Slovo „radikální“ přitom pochází z latinského „radix“ a znamená kořen. Nejedná se tedy o bezbřehou aroganci, ale spíše o jakousi cestu zpátky ke kořenům našeho prožívání, které tvoří naše primární emoce. V Radikální upřímnosti nám nejde o to druhé sprostě urážet, ale o to naučit se mluvit otevřeně o tom, co cítíme.
Musím být upřímný vždycky a ke všem?
Radikální upřímnost není o moralizování. Mojí prací není účastníky workshopů kontrolovat. Mým úkolem je vytvořit na workshopech prostředí, kde budou moci všichni účastníci s upřímností bezpečně a otevřeně experimentovat.
Naprostá většina lidí totiž upřímná být chce, pouze má špatné zkušenosti z minulosti, neví jak na to a schází jim k tomu odvaha.
Co když se svojí upřímností někoho doktnu?
Ač se otevření větší upřímnosti může zdát ze začátku riskantní či nepatřičné, ve skutečnosti věci zpravidla dopadnou mnohem lépe, než jste očekávali. A pokud přesto někoho citově zraníte nebo někdo citově zraní vás, nabídnu vám lepší způsoby, jak s těmito konfliktními situacemi zacházet, než se urazit, uzavřít do sebe, přestat spolu mluvit a všechno dusit na tajňačku v sobě.