Kdo jsem a čemu se věnuji
Jsem psycholog a psychoterapeut působící v privátní, firemní i neziskové sféře. Věnuji se individuální terapii, partnerské terapii a seberozvojovým workshopům. Občas přednáším a přispívám do časopisů. Na úrovni rodilého mluvčího se domluvím plynně česky i anglicky.
Mezi to úplně nejlepší, co umím jako profesionál nabídnout, patří zejména víkendové workshopy Radikální upřímnost a Překroč svůj stín. Právě o nich jsou tyto stránky.
Jak pracuji
V životě, stejně jako ve svém povolání, považuji za nejdůležitější upřímnost, schopnost si hrát a ochotu si vzájemně pomáhat. Ve své práci se dále zaměřuji na kvalitu komunikace, rozvíjení hodnotných mezilidských vztahů, zvládání stresu, inovativnímu porozumění emocím, stanovování realistických cílů, integraci našich stinných stránek, spolupráci, podporu, vnímání vlastního těla a vyvážený vztah mezi profesním a osobním životem.
Přestože se snažím dělat svoji práci, jak nejlépe dovedu, můj profesní styl nemusí sednout všem. Mám rád humor, jsem hodně svobodomyslný a nevynikám ve formalitách.
Vzdělání
Svoje univerzitní vzdělání jsem započal v roce 2007. Absolvoval jsem nejdříve tříletý bakalářský obor sociální práce a následně pětileté vysokoškolské studium psychologie, jež jsem dokončil v roce 2014. Po několikaleté pauze nyní pokračuji ve studiu doktorském.
Umění psychoterapie a vedení workshopů jsem se učil v České republice a USA. Absolvoval jsem pětiletý výcvik v psychodynamické práci se skupinami, tříletý výcvik v systemické partnerské terapii a čtyřletý výcvik orientovaný na Gestalt terapii.
Měl jsem štěstí na vynikající a zkušené učitele. Patřili mezi ně například Brad Blanton, Susan Campbell a John Scherer, z nichž všichni tři byli v šedesátých letech přímými žáky zakladatele Gestalt terapie Fritze Pearlse.
O Radikální upřímnosti
V České republice a na Slovensku jsem jediným certifikovaným lektorem workshopů Radikální upřímnosti, kterým vtiskl tvář americký psychoterapeut Brad Blanton. Brad mi jako člověk přirostl k srdci a moji terapeutickou i lektorskou práci výrazně ovlivnil. Workshopy Radikální upřímnosti jsem dosud kromě České republiky vedl také v Německu, Řecku, Francii a Polsku. V roce 2016 jsem přeložil stejnojmennou Bradovu knížku, která vyšla v nakladatelství Maitrea. Nahlédnout do ní můžete zde.
Radikální upřímnost nevnímám jako ideologii nebo dogma. Slovo „radikální” je pro mě spíše vymezením proti občasné realitě, která se dá někdy označit za radikální lhaní a předstírání. Z vlastní zkušenosti vím, že upřímnost představuje zdravější i zábavnější způsob života.
Osobní život
Baví mě nekonvenční lidé a inovativní myšlenky, které mají humanistický přesah. Cením si odvahy, poctivosti a solidarity. Mám rád elektronickou hudbu a kvalitní čaj, nejraději na něj chodím do mého oblíbeného čajového studia MeeTea. Mým snem je jednou vytvořit krátký animovaný seriál. Volný čas trávím nejraději se svými dvěma bratry, přítelkyní a mezi přáteli.
Přestože jsem procestoval pět kontinentů, mým nejoblíbenějším městem k životu zůstává Praha. Bydlím v Bubenči společně se svou dlouholetou přítelkyní Marcelou Křížovou, která je módní návrhářka a osobní stylistka. Společně máme dvě milé, šedé kočky jménem Mochi a Geralt.
Mé dětství nepatřilo mezi nikterak šťastné. Vyrůstal jsem v dysfunkční rodině, moji rodiče jsou celkem 6x rozvedení. Trvalo mi dlouhou dobu vykročit ze stínu své vlastní rodiny a překonat pocity studu, strachu a osamělosti. Byl to kdysi právě workshop Radikální upřímnosti, který mi dodal odvahu komunikovat autenticky, nastavit si zdravé hranice a navazovat smysluplné a hluboké vztahy. Z vlastní zkušenosti dnes vím, jak dokáže otevřená a upřímná komunikace, ve spojení s dalšími principy Radikální upřímnosti změnit život k lepšímu.
Rozhovory
Videa
Knihy
Články
18. 2. 2021
Jak by vypadal váš život, kdybyste byli zcela upřímní?
Možná si myslíte, že vy přece nelžete. A částečně máte pravdu – pravděpodobně totiž nelžete vědomě.
18. 2. 2021
“Nepřibral/a jsi náhodou?” “S tebou se nedá normálně bavit!” “Ty ještě nemáš děti/partnera/práci…?”
Slova. Ať už jsou vyřčena s úmyslem nám ublížit, nebo je tak mylně pochopíme my sami, dokáží v nás vyvolat celou řadu…
18. 2. 2021
„To je v pohodě, to nevadí.“
Jak často takovou větu říkáte, ačkoli se ve skutečnosti hluboko v sobě hněváte, že se někdo zachoval způsobem, který se…

Zaujalo vás to?Stáhněte si ukázku z knihy Radikální upřímnost.
Spolu s ukázkou knihy získáte přístup k novým hodnotným informacím z první ruky. Sledujte také skupinu Radikální upřímnost na Facebooku.